Top 5 polskich zawodniczek freeski i snowboard

Top 5 zawodniczek

Popularność sportów zimowych w Polsce jest z roku na rok co raz większa, głównie za sprawą wzrostu popularności aktywnego spędzania wolnego czasu, dostępności profesjonalnego sprzętu ale przede wszystkim ze względu na poprawę infrastruktury turystycznej. Warunki do uprawiania narciarstwa czy snowboardingu w Polsce są bardzo dobre a zimowe kurorty, takie jak Szczyrk, wraz z lokalnymi przedsiębiorstwami, nieustannie dbają o poprawę jakości oferowanych usług, dzięki czemu każdy miłośnik zimowego szaleństwa może mieć powody do zadowolenia.

Są jednak osoby, które ze sportami zimowymi związani są znacznie mocniej – to zawodnicy i zawodniczki, którzy narciarstwo i snowboarding traktują bardzo poważnie, niejednokrotnie angażując się w temat profesjonalnie.

Z okazji dnia 8 marca prezentujemy nasz subiektywny ranking Top 5 polskich zawodniczek freeski i snowboard. Kryteria wyboru to osiągnięcia, talent sportowy, lecz także pasja i zaangażowanie we wszystko, co robią. Poznajcie sylwetki tych utalentowanych i pełnych pasji dziewczyn.

[rs_section_title title=”Karolina Riemen Żerebecka” title_size=”25px”]
Karolina

Karolina to w tej chwili najbardziej utytułowana polska zawodniczka. Reprezentuje klub AZS AWF Katowice i ma na koncie występy na Igrzyskach Olimpijskich, zawodach Pucharu Świata i starty na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Polski.

Reprezentuje bardzo widowiskową odmianę narciarstwa – skicross, w którym czuje się znakomicie. Jej partnerem życiowym jest kierowca rajdowy – Tomasz Żerebecki, z którym tworzy prawdziwie sportową rodzinę.

Oto jak wygląda skicross z perspektywy zawodniczki.

Jej karierę możecie śledzić na Facebook’u

[rs_section_title title=”Kasia Rusin” title_size=”25px”]
Kasia

Kasia, mimo młodego wieku, to profesjonalna i utytułowana snowboardzistka. Pochodzi z Krakowa i reprezentuje tamtejszy klub KS Skitest Kraków a Jej specjalizacją są slopestyle i half-pipe ale świetnie radzi sobie w big air czy powder i uwierzcie, jest w tym naprawdę dobra.

W Pucharze Świata zadebiutowała w 2012 roku w Bardonecchia, gdzie zdobyła 8 miejsce w half-pipe. Na liście Jej osiągnięć są pozostałe występy w Pucharze Świata, w tym najważniejsze trofeum – Junior World Champion 2012 wywalczone w Sierra Nevada.

Obecnie mieszka w Barcelonie, trenuje w Andorze (Vallnord to Jej ulubiona miejscówka), studiuje reklamę a dla relaksu słucha Lana Del Ray, Shura, Kaleo czy Black Keys. Sponsorowana przez Vallnord Snowparks oraz Moots.

Oto jak fruwała niedawno na hopie Almaty 2017 Winter Universiade:

Jej karierę możecie śledzić na Facebook’u i Instagramie

[rs_section_title title=”Zuza Witych” title_size=”25px”]
Zuza

Pochodząca z Łodzi zawodniczka freeski, od 2012 roku członkini Polskiej Reprezentacji Freeski, z wieloma startami na koncie, w tym 4 miejsce na Zimowej Uniwersjadzie 2013 w kategorii slopestyle, oraz 7 miejsce w skicross na tej samej imprezie. Startowała także w Pucharze Świata w sezonie 2013/2014.

Zuza jest miłośniczką sportów ekstremalnych. Latem, gdy w polskich górach brakuje śniegu, frajdę i kondycję czerpie z kitesurfingu i windsurfingu.

Podejrzewamy jednak, że woli narty 🙂 Zresztą, zobaczcie sami:

Jej karierę możecie śledzić na Facebook’u i Instagramie

[rs_section_title title=”Gosia Śniegórska” title_size=”25px”]
Gosia

Gosia to Gliwiczanka, studentka AWF w Katowicach i utalentowana snowboardzistka.

Oprócz występów w zawodach snowboardowych, jest aktywna na wielu polach. Sporą część jej życia stanowią podróże. Najczęściej wybiera się w miejsca, gdzie może pojeździć na snowboardzie, popływać na kitesurfingu, surfingu lub zwyczajnie pochłaniać piękno natury. Jest współtwórczynią Girls Jam – imprezy sportowej skupiającej dziewczyny, które mają zajawkę na freeski i snowboard.

Zobaczcie Gosię w akcji:

Jej karierę możecie śledzić na Facebook’u i Instagramie

[rs_section_title title=”Alina Trybus” title_size=”25px”]
Alina

Alina na nartach jeździ w zasadzie odkąd pamięta. Pochodzi z Chorzowa i wspólnie z bratem Bartkiem tworzą zgrany sportowy duet rodzinny. Jest członkinią teamu Majesty Skis.

Alina jest także współtwórczynią Girls Jam oraz założycielką Freeski Girls Crew. Jeśli aktualnie nie występuje w zawodach, jest instruktorką narciarstwa a latem windsurfingu. Prowadzi stronę www.trybuski.com

Zobaczcie jak radzi sobie na stoku:

Jej karierę możecie śledzić na Facebook’u i Instagramie

Tags: