Skocznia zawodów LongAir Games 2018

LongAir1

Wielu zawodników pyta nie tylko o – przyznajemy – wyjątkową formułę LongAir Games, lecz również o konstrukcję, na której przyjdzie im się zmierzyć. Oto ona – wizualizacja obiektu na czas zawodów sportowych i szczegółowy opis założeń konstrukcji.

LongAir1

Koncept

Koncepcja skoczni LongAir Games to bardzo łagodna i prosta konstrukcja umożliwiająca maksymalnie długi i bezpieczny skok, w którym zawodnik znajduje się stosunkowo nisko nad ziemią. Bryła przypomina horyzontalnie rozciągnięty trapez. Właściwą odpowiedzią na pytanie: jakie zwierze przypomina Ci ten kształt, będzie – jamnik 😉

LongAir2

Wymiary

Launcher jak i transition będą miały kąt około 20 stopni, pomiędzy nimi znajdować się będzie odcinek stołu o długości kilkunastu metrów. Punkt K liczony odległością od progu launchera wyniesie 25m. Szerokość konstrukcji to 6m.

LongAir3

Na uzyskaną odległość będą miały wpływ dwa czynniki prędkość i odbicie z nóg. Zakładamy, że długie skoki na prędkości umożliwią solidnie łapane graby i wolne rotacje, ale “you never know”. Sami będziecie świadkami jakie tricki finalnie siądą w tej edycji zawodów SnowFest LongAir Games 2018!

LongAir4
LongAir5
Tags: