Nowe oblicze Szczyrku

Szczyrk_resort_4

Nie bez powodu SnowFest Festival odbywa się właśnie w Szczyrku. To tu, na naszych oczach, otwiera się nowy rozdział w historii tego miasta.

Szczyrk_resort_1

METAMORFOZA

Jeśli Twoja ostatnia wizyta w Szczyrku miała miejsce więcej niż 3 lata temu, wiedz, że tamten czas już minął. Faktem jest, że przez dłuższy czas niewiele się działo w zakresie rozwoju infrastruktury turystycznej czy narciarskiej. Dawna, snowboard’owo – towarzyska atmosfera także gdzieś w międzyczasie wyblakła. Jeśli wydaje Ci się, że nic się nie zmieniło, zaliczasz właśnie symboliczną “glebę” 😉

Przez ostatnie dwa sezony działo się bardzo wiele. I nadal dzieje. To w Szczyrku dokonuje się rewolucja, o jakiej dotąd nie marzył żaden z zimowych kurortów w Polsce. To tutaj, trzy największe ośrodki narciarskie (Beskid Sport Arena, COS OPO Szczyrk oraz Szczyrk Mountain Resort) we współpracy z Burmistrzem Miasta Szczyrk oraz wsparciem Rady Miasta, stworzyły zimowy kurort doskonały. Nieustępujący przy tym rozmachem zachodnim ośrodkom narciarskim.

Najwięcej zmian widać przede wszystkim przez pryzmat inwestycji. Każdy z trzech największych ośrodków włożył w budowę czy rozbudowę wiele wysiłku oraz pieniędzy a efekty robią mega wrażenie już od sezonu 2017/2018. Ale to, co zasługuje na najwyższy szacun to fakt, że wszystkie ośrodki oraz władze miasta zawarły porozumienie i podjęły decyzję o współpracy. Efektem czego jest pierwszy w Polsce wspólny skipass, wspólny skibus i promocja kurortu. Rozwiązanie, które znaliśmy od dawna, które funkcjonuje z powodzeniem w krajach zachodnich, wprowadza Miasto Szczyrk z Partnerami, dając tym samym prztyczka w nos pozostałym ośrodkom zimowym w Polsce.

PRZEŁOMOWA ZIMA 2018/2019

22 listopada 2018 r. odbyła się konferencja, podczas której usłyszeliśmy jakie niespodzianki szykuje dla nas Szczyrk i, jak to się mówi, szczęki nam do ziemi opadły 😉 Ośrodki po kolei prezentowały nowe zabawki, na które już teraz zacieramy ręce. A zatem, po kolei.

Źródło: https://www.youtube.com

SZCZYRK MOUNTAIN RESORT – 23 km tras

www.szczyrkowski.pl

Rok temu uruchomili trzy nowe kolejki linowe (z czego jedna gondolowa), przebudowali elegancko trasy i zainstalowali nowy system naśnieżania, dla którego wybudowali wielki zbiornik wodny. W tym roku poszli jeszcze dalej – zbudowali 6-osobową kolej krzesełkową z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę, dzięki czemu od sezonu 2018/2019 mamy jeszcze większy wybór zjazdów oraz nową, szeroką trasę oznaczoną znakiem 3b.

Szczyrk_mapa

To, co również zasługuje na uwagę to wzmocnienie systemu naśnieżania o nowoczesne armatki i inne gadgety. Nowoczesne ratraki, system osłony przed podmuchami wiatru, systemy monitorowania lin oraz stabilizatory krzesełek na wyciągach – dzięki nim nie będziemy już martwić się o warun na trasach. Dodatkiem jest strefa nauki z taśmami i wyciągami oraz szkoła narciarska dla każdego – to oferta dla tych, którzy dopiero planują wkręcić się w sporty zimowe – zachęcamy!

Źródło: https://www.youtube.com

COS OPO SZCZYRK – 10 km tras

www.szczyrk.cos.pl

Jeśli lubisz śmigać ze Skrzycznego, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W nadchodzącym sezonie, cokolwiek by się nie działo (z pogodą), będzie jeszcze więcej śniegu – dzięki unowocześnieniu systemu naśnieżania będzie nie tylko lepiej na górnych trasach, lecz także w dolnych (na odcinku między dolną stacją a Jaworzyną). Dzięki temu będzie można bez problemu dojechać na desce czy nartach niemalże na SnowFest Festival 🙂

Źródło: https://www.youtube.com

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które pamiętają te retro krzesełka sprzed wieków, pamiętaj, że na Skrzyczne wjeżdża się już eleganckimi, 4-osobowymi komfortowymi kanapami, zarówno ze stacji dolnej do Jaworzyny, jak i z Jaworzyny na Skrzyczne.

BESKID SPORT ARENA – 3.2 km tras

www.beskidsportarena.pl

Jak mówią, “mały, ale wariat”. To ośrodek, który prowadzą chyba najbardziej zwariowani zarządcy, jakich poznaliśmy. Nie dość, że magazynują sobie setki ton śniegu (tak, magazynują, czaisz? 🙂 ) to zainwestowali w systemy naśnieżania, które działają bez przeszkód nawet w dodatnich temperaturach, a nawet upałach. Nic dziwnego, że późną wiosną można jeździć u nich w szortach czy bikini (podczas cyklicznych imprez “Szusy w Bikini”). Mają do tego bardzo fajny odcinek na typowo sportowe szusy a także szkołę dla zaawansowanych riderów, gdzie można doskonalić jazdę na poziomie niemal profesjonalnym.

Źródło: https://www.youtube.com

SKIBUS

Od sezonu 2017/2018 między ośrodkami śmiga darmowy skibus, dzięki któremu możecie swobodnie przemieszczać się po całym Szczyrku. Pamiętajcie, jeden z przystanków jest tuż przy SnowFest Festival 😉

SnowFun

Źródło: https://www.silesion.pl

skibus
Tags: