5 powodów aby pokochać zimę

Szczyrk

Od czasu do czasu słyszymy opinie, że zima to najgorsza pora roku, i że właściwie to nikt nie lubi zimy. Czyżby? My sądzimy, że zima to wspaniała pora roku, a spróbujemy tego dowieść podając 5 z 1000 powodów, dla których warto pokochać zimę.

SnowFun

Źródło: https://www.pexels.com

WOLNE DNI I ŚWIĘTA

Nie ma co ukrywać, w okresie zimowym mamy cały wachlarz wolnych dni i wszelkiego rodzaju okazji do świętowania. O ile latem możemy co najwyżej świętować Dzień Ojca oraz Dzień Matki, co jest zasadniczo ok, to zimą z hukiem zaczynamy świętami Bożego Narodzenia (wiadomo, prezenty), po to, żeby za chwilę świętować nadejście Nowego Roku. Zanim się obejrzymy, mamy wolne, bo jest Trzech Króli a chwilę później mamy uwielbiane Dzień Babci i Dzień Dziadka. Nie zdążymy wydobrzeć a za rogiem Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn a chwilę później Walentynki. W międzyczasie konieczne trzeba zaliczyć SnowFest Festival i najeść się pączków bez oblizywania. Nic tylko świętować.

SnowFun

Źródło: https://www.onthesnow.com

FASHION ZIMĄ

Kiedy, jak nie zimą, mamy okazję pokazać się w wydłubanym w second handzie, genialnym płaszczu w stylu retro, zaprezentować najnowszy trend w wiązaniu szalika, włożyć kombinezon jednorożca czy wyjść na miasto w oryginalnej, SnowFest’owej czapce zimowej z pomponem? Zima to dobry czas na modowe eksperymenty a SnowFest Festival to idealne miejsce, żeby się nimi pochwalić pozostawiając przy tym ślad na swoim insta.

SnowFun

Źródło: https://www.snowfest.pl

KUCHNIA ZIMĄ

Herbata z prądem to nie jedyny zimowy klasyk. Gorące wersje ulubionego napoju chmielowego czy gronowego, gorąca czekolada czy nawet kawa – nigdy tak dobrze nie smakują jak zimą. Zimą bardzo dobrze sprawdzają się także trunki ziołowe dla dorosłych (szczególnie jeden spod znaku Jelenia), pod warunkiem, że są bardzo mocno zmrożone. Zimowy głód także zwykle jest większy niż ten letni a to za sprawą Waszych organizmów, które domagają się kalorii. Dlatego burgery, kiełbaski, frytki a nawet dania wege smakują nadzwyczaj dobrze i dostarczają potrzebnej energii. Na przykład do zabawy na SnowFest Festival 😉

SnowFun

Źródło: https://www.flickr.com

ZABAWA ZIMĄ

Zimą tez można dobrze się bawić. Oprócz zabawy na wyjątkowym, jedynym i niepowtarzalnym SnowFest Festival ;), można robić śnieżne aniołki (spróbujcie tego na plaży), ulepić bałwana (spróbujcie zrobić go z piasku), jeździć na sankach lub łyżwach, rzucać się śnieżkami a także – i niezaprzeczalnie – świetnie bawić się na stoku, uprawiając swój ulubiony sport. Na przykład snowboarding czy narty w Szczyrku – bajka. Zmotoryzowani mogą spróbować szaleństwa na skuterach śnieżnych a zakochani przejażdżki zaprzęgiem konnym z saniami. Takie rzeczy, tylko zimą!

Źródło: https://www.giphy.com

ŚWIAT ZIMĄ

Krajobraz zimowy zmienia się magicznie, szczególnie gdy przykrywa go świeży śnieg. Sam opad śniegu powoduje, że chcemy zanurzyć się w tym czasoprzestrzennym zjawisku (patrzyliście kiedyś w niebo gdy pada?) a kiedy już spadnie go dostatecznie wiele, świat wygląda czysto i nieskazitelnie. I po prostu pięknie. A kiedy nacieszymy ciało i umysł tymi widokami, nie ma nic lepszego niż wyjazd do Szczyrku na SnowFest Festival, niczym w klimacie “Last Christmas” George’a Michaela 😀

Źródło: https://www.youtube.com

Tags: